Suderinamumo su oda vertinimas taikant dermatologinės kontrolės procesą

Dermatologiniai tyrimai padeda įvertinti kosmetikos gaminių saugumą, nustatyti, ar grožio priemonė nesukelia alergijos arba dirginimo. Odos lopinėlio tyrimai visada atliekami prižiūrint kvalifikuotam dermatologui, kuris įvertina suaugusių savanorių odos tipus. Tiriamasis produktas su oda liečiasi 48 val. ir 72 val. – tam naudojamas pleistras. Mūsų kosmetikos gaminių ir asmens higienos gaminių klinikinių tyrimų paslauga skirta padėti gamintojams visuose etapuose – nuo gaminio kūrimo iki pranešimų teikimo. Prieš atliekant gaminio tyrimus, kruopščiai įvertinama jo sudedamųjų dalių kokybė. Konkretų tyrimą galima pasirinkti tik atsižvelgus į gaminio sudedamąsias dalis; tyrimo tipas priklauso nuo tikslinės vartotojų grupės ir kosmetikos gaminio tipo.

Mūsų siūlomi tyrimų metodai atitinka šių teisės aktų ir norminių dokumentų nuostatas:

  • 2009 m. lapkričio 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių;
  • organizacijos „Cosmetics Europe – The Personal Care Association“ (buvusi COLIPA) 1997 m. Gaminių suderinamumo su žmogaus oda bandymų gairių;
  • organizacijos „Cosmetics Europe – The Personal Care Association“ (buvusi COLIPA) 2008 m. Kosmetikos gaminių veiksmingumo vertinimo gairių;
  • J.S. Hamilton International Sp. z o.o. taikomų bandymų protokolų ir techninių instrukcijų.

Dermatologinio tyrimo tipas:

Dermatologinis normalios odos tyrimas

Šis dermatologinis tyrimas atliekamas su 25 savanoriais, turinčiais normalią odą, kurie neserga atopiniu dermatitu ir nėra jautrūs grožio ar namų priežiūros priemonėms, rekomenduojamoms normaliam odos tipui ir tiesiogiai nesiliečiančioms su akių gleivine ar intymiąja sritimi.

Išplėstinis dermatologinis tyrimas

Šis dermatologinis tyrimas atliekamas su 50 savanorių, kurių pusės oda normali, o kitos pusės – jautri kosmetikos gaminiams ar namų priežiūros priemonėms. Šiuo metodu rekomenduojama tirti jautriai odai, vaikams skirtus produktus, taip pat produktus, kurie liečiasi su akių gleivine ar intymiąja sritimi.

Hipoalerginių savybių tyrimas

Šis dermatologinis tyrimas atliekamas su 50 savanorių, iš kurių pusė turi normalią odą, o kita pusė serga atopiniu dermatitu arba jų oda yra jautri kosmetikos ar namų priežiūros priemonėse esantiems konservantams. Šiuo metodu rekomenduojama tirti jautriai odai, vaikams skirtus produktus, taip pat produktus, kurie liečiasi su akių gleivine ar intymiąja sritimi. Produktas turi atitikti specialius reikalavimus dėl tarptautinės kosmetikos gaminių sudedamųjų dalių nomenklatūros (INCI). Prieš pradedant gaminio klinikinį bandymą su žmonėmis, atliekama gaminio sudedamųjų dalių analizė ir vertinimas.

Marškinėlių testas

Šis dermatologinis tyrimas atliekamas su 25 savanoriais, jautriais kosmetikos gaminiams ar namų priežiūros priemonėms. Rekomenduojama jį taikyti skalbimo priemonėms, skirtoms jautrią odą turintiems vartotojams ir vaikams.